Kojení

Vaše služby byly perfektní. Poradila jste nám co a jak, malý začal díky
vám a vašim radám zase krásně přibírat a nemusel přejít na UM 🙏
Také děkuji za doporučení těch správných lékařů, kteří jsou jedničkou
ve svém oboru. Pokud by někdo v mém okolí někdy potřeboval rady s
kojením, určitě vás doporučím. Přeci jen, MM je nejlepší pro děti ať už
na hlad nebo na uklidnění. 😊
                                                     Veronika

Konzultace mi pomohla, mohla jsem si o všem popovídat, ulevit si a pak jste mě ujistila, že to dělám správně, jen jsme dopilovaly techniku kojení. Cítila jsem z vás empatii a moc mi pomohly i další rady. Služby laktační poradkyně bych doporučila všem maminkám, které řeší jakýkoliv zádrhelje hrozně fajn někomu ukázat, jak to s miminkem máme a nechat si odborně poradit, jak by to mohlo být lepší.                                Iveta

Po měsíci velmi bolestivého kojení, kdy jsem to už chtěla vzdát, jsem se odhodlala vyhledat pomoc laktační poradkyně. Paní Vlčková mi moc pomohla a zachránila mé kojení syna, díky odstranění uzdičky pod jazykem a vyladění správné techniky kojení. Dále mě naučila šátkování, které jsme si se synem velmi oblíbili. Za vše moc děkuju 🙂
Ráda bych vzkázala všem maminkám, které mají problémy s kojením: Nevzdávejte to a vyhledejte pomoc, kojení je to nejlepší co můžete vašemu miminku dát.
 

                                                     Martina K.

Setkání s laktační poradkyní mi pomohlo hlavně psychicky, důležité pro mě bylo objevit, v čem asi spočívá problém s kojením a jaké by mohly být možnosti řešení. Dozvěděla jsem se o zajímavých způsobech dokrmování mateřským mlékem (aniž by hrozilo zmatení miminka lahvičkou), s pomocí Káji jsem některé z nich vyzkoušela hned, některé později konzultovala na dálku. Oceňuji nekonečnou trpělivost, milý, jemný přístup a ochotu kdykoliv poradit i po telefonu.

                                                               Jitka P.

Laktacni poradenství má smysl. Hormony hrají prim, miminko si zvyká na svět a vy všichni vzájemně na sebe. Jsi nesvá, nevíš co můžeš a nechceš to po…. V tom všem chceš dělat vše nejlépe pro miminko i pro sebe, protože
spokojena máma, rovna se spokojené mimi. Laktační poradkyně přijede,
zklidní, dodá odvahu i energii, vyslechne a poradí co kdy, jak. Ukáže,
ujistí, vyslechne… jednoduše odborně poradí a dodá odvahu do dalších
dní. Kája je přesně tou laktační poradkyní, ženou kterou cheš mít u
sebe, když si nejen při kojení a s nim spojené nevíš rady, nebo si nejsi jistá.
Rozhodně bych ji oslovila znovu. Jsou to investované peníze do tvého
klidu, sebejistoty a navázáni harmonického vztahu s miminkem.
                                                           Šárka

Jsem s vámi moc spokojená. Je z vás cítit klidná duše a to já přesně potřebuji, jelikož mám někdy problém zachovat klidnou hlavu. Ve všem jste mi pomohla a poradila, jak jen bylo ve vašich silách a moc si vaší práce LP vážím.
Určitě bych do budoucna byla ráda, kdybychom byly stále ve spojení, protože s přítelem další miminko určitě budeme chtít a nechci zažít porod, který jsem nedávno zažila. Dodnes ho bohužel v srdci nesu špatně.
Dělejte vaši práci tak, jak ji děláte, protože ji děláte skvěle. Věřím, že někoho jako vás v dnešní uspěchané době ženy nejvíce potřebují.
Děkuji ♥️🙂
                                                              Petra

S paní Kájou jsem se setkala v komunitním centru Dvorek v Chrudimi na doporučení mé kamarádky. Mám 6 měsíční holčičku,která se narodila předčasně a proto jsem neměla možnost plně kojit hned od začátku. Mlíčko jsem odstříkavala, ale časem ho bylo míň a míň. Až po 2 měsících jsem mohla začít plně kojit. Mléka ale nebylo dost a neobešla jsem se bez UM. Setkala jsem se i jednou LP pro rady, jak tvorbu zvýšit, ale bohužel mi nijak neporadila. Po setkání s Kájou jsem získala drahé rády, které již po třech dnech přinesly své ovoce. A nyní plně kojím. Jsem ji velmi vděčná a vřele ji doporučuji. Navíc je to velmi milá paní a celá konverzace byla vedena ve velmi milém duchu. Děkuji!
                                                         Kateřina

Káju Vlčkovou jsem si vyhledala kvůli problému s bojkotem kojení dvouměsíční dcery. Byla ochotná přijet prakticky hned druhý den (i přesto, že v té době fungovala covidová opatření). Poskytla mi skvělou psychickou podporu ve chvíli, kdy jsem byla zoufalá a cítila se bezmocně. I když se mi ne vše, co mi radila, dařilo náplňovat a problém trval déle, tak se nepřestávala upřímně zajímat, ozývala se nad rámec naší dohody a dal mě podporovala ve snažení. I díky tomu jsem se nakonec po krmení z lahve vratila ke kojení. Je skvělé, že se těmto věcem někdo věnuje tak zasvěceně a citlivě. Moc děkuji!
                                                               Jitka Š.

Na Káje oceňuji zejména její obrovskou trpělivost, pohotovost kdykoliv přijet, nebo poradit alespoň přes mobil. Znalosti má fakt v malíku, na všechno má zdroj (knížku nebo odkaz na netu). A dokáže člověka podpořit, když je fakt na dně, cítí se nejhůř na světě a má mlíko na mozku. Děkuji 😉

                                                                Radka

Káju bych doporučila všema deseti!
S dcerou jsem si
procházela velmi bolestivým kojením. Poradila mi jak ošetřovat bolavé
bradavky a odkázala mě na konzultaci se specialistou přes uzdičky. Dceři
byla střižena podjazyková uzdička a to nám pomohlo vyladit techniku
přisátí. Neměla jsem tušení, že by něco tak zdánlivě malého mohlo mít
tak velký vliv. Teď už jsem moudřejší a vím, že jsem udělala maximum
proto, abych kojení zachránila. Dříve jsem si myslela, že kojení je jen o
přiložení miminka k prsu a vše je snadné. Kdybych vyhledala služby
laktační poradkyně už v těhotenství, mohla jsem si možná všechny ty
počáteční problémy ušetřit. Vaše práce má smysl a moc jste nám pomohla.
Děkuji!                                                   Eva S.

Děkujeme za ochotu, se kterou jste za námi přijela prakticky ihned po našem telefonátu. Bylo to třetí den po porodu a díky svým profesním i osobním zkušenostem jste hned poznala, co stojí v cestě našemu spokojenému kojení: uzdička pod jazykem. Vážíme si Vaší zkušenosti, předané nenásilně a jemně, pohody a ujištění Vaší přítomnosti. Rádi se s Vámi znovu setkáváme a hlavně díky Vaší podpoře spokojeně a radostně kojíme.

Kateřina a Jasmína, Pardubice